Späť
BBC – Hrdinovia FAST vystupujú v televíznych reláciách BBC

Mozgová príhoda patrila k hlavným príčinám úmrtí v Brazílii. Na prelome storočí mali pacienti s mozgovou príhodou v Brazílii veľmi malú nádej, že budú mať prístup k takej úrovni starostlivosti, akú si zaslúžia.

Toto BBC video ukazuje úžasné výsledky nedávneho úsilia miestnej komunity bojujúcej proti mozgovým príhodám, ktorej súčasný stav pomáha zmeniť a podporuje ju Svetová organizácia pre cievne mozgové príhody a iniciatíva Angels.

Úsilie bolo najprv zamerané na zvýšenie počtu nemocníc, ktoré sú pripravené pohotovo liečiť mozgové príhody a na podporu týchto nemocníc pri liečbe pacientov s mozgovou príhodou podľa najlepších dostupných poznatkov. Takisto boli oslovené záchranné zdravotné služby v Brazílii s cieľom ubezpečiť sa, že pacienti s mozgovou príhodou sú doma diagnostikovaní správne a sú prevážaní iba do nemocníc, ktoré sú pripravené pohotovo liečiť mozgovú príhodu. Poslednou métou bolo nájsť spôsob, ako naučiť širokú populáciu známky a príznaky mozgovej príhody, a aj to, že je potrebné zavolať záchranku, keď sa tieto príznaky objavia.

S cieľom pomôcť uskutočniť tento cieľ Svetová organizácia pre cievne mozgové príhody súhlasila s podporou realizácie kampane hrdinov FAST. Prvé kampane mali veľký úspech, aj keď vzhľadom na sociálno-ekonomickú situáciu v niektorých regiónoch Brazílie je prístup k počítačom a internetu doma obmedzený; karty s odkazmi, plagáty a ďalšie materiály, ktoré si deti vzali domov, boli veľmi nápomocné pri vzdelávaní brazílskej verejnosti.

Hrdinovia FAST dokonca vystupovali na futbalovom zápase, ako vidíte aj na videu!

Sme veľmi hrdí na to, že hrdinovia FAST sa stávajú súčasťou histórie boja proti mozgovým príhodám v Brazílii a ešte dôležitejšie sú všetky životy starých rodičov, ktoré budú zachránené vďaka tomuto dôležitému projektu.

Ďalej
Späť
X
O KAMPANI

ZOZNÁMTE SA S HRDINAMI

KAMPAŇ V AKCII 

KOMUNITA

NA SOCIÁLNEJ SIETI
<
POLOŽKA KÚPENÁ!
NEDOSTATOK MINCÍ!
NEDOSTATOK DIAMANTOV!
Powered by Translations.com GlobalLink OneLink Software