Späť
George Herald
Juhoafrická republika – deti sa učia, ako zachrániť svojich starkých hrdinov

DETI SA UČIA ZACHYTIŤ PRÍZNAKY MOZGOVEJ PRÍHODY

GEORGE NEWS – kampaň spustená v Georgii, ktorá vzdeláva rodiny prostredníctvom ich detí o tom, ako rozpoznať tri hlavné príznaky mozgovej príhody.

Johann Prinsloo, bývalý riaditeľ veľmi známej pohotovostnej služby, teraz majiteľ záchrannej služby 911 a tiež ambasádor iniciatívy Angels bojujúcej proti mozgovým príhodám v Kapskom meste, bol jedným z prvých v Južnej Afrike, ktorý uskutočnil pilotnú jazdu s novovytvoreným programom hrdinov FAST 112.

Prinsloo spolu so zástupcami iniciatívy Angels v novembri predstavil sponzorovaný program na základnej škole v George South a v materskej škole Klouterwoud, na ktorom sa zúčastnili detí vo veku od 177 rokov až po 1. stupeň základnej školy. V piatok 29 novembra boli deti ocenené na špeciálnom a zábavnom záverečnom podujatí a každé z nich získalo tričko hrdinov FAST.

„Naozaj sa veľmi teším zo spätnej väzby od škôl a rodičov. Program som tiež vyskúšal pri svojej päťročnej dcére a je úžasné, ako dobre si tieto informácie zapamätala a dokázala si ich vybaviť,“ hovorí Prinsloo.

Program Hrdinovia FAST bol vypracovaný Fakultou edukačnej a sociálnej politiky Macedónskej univerzity.

„Každý deň v Juhoafrickej republike utrpí mozgovú príhodu viac ako 360 ľudí, z ktorých 90 ostane trvale telesne postihnutých a 110 zomrie. Ak sa človek s mozgovou príhodou dostane do správnej nemocnice do troch hodín, telesnému postihnutiu a smrti možno predísť.

„Tu, v našej krajine, kde vysoké percento detí vyrastá u svojich starých rodičov, môže táto kampaň pomôcť zachrániť veľa životov a zabrániť telesnému postihnutiu. Učíme deti, ale tiež zapájame ďalších rodinných príslušníkov."

Vďaka trom roztomilým starým rodičom – superhrdinom vystupujúcim v krátkych videách a v ďalších materiálových balíčkoch, ktoré každé dieťa dostane, sa v detskej mysli uložia príznaky mozgovej príhody a číslo tiesňového volania (112). Deti si zoberú domov aj plagáty, ktoré im slúžia ako pripomienka.

Rodičia alebo opatrovníci si môžu tiež užívať túto zábavu online po zaregistrovaní rodiny na webovej stránke hrdinov FAST.

Program ponúkaný školám pozostáva z piatich lekcií, z ktorých každá trvá jednu hodinu. „Pilotný program bol veľmi úspešný a pravdepodobnosť ponúknutia kampane na iných školách v tejto oblasti je veľmi vysoká,“ hovorí pán Prinsloo.

Osobitne ďakuje aj pani učiteľkám (Amande Rademeyer, Hedy Koegelenberg, Alphii Engelbrecht, Lorainne Kriel, Kathy Germishys a Christe van der Merwe), ktoré venovali extra úsilie a čas, aby bol projekt úspešný. Pána Prinsloo môžete kontaktovať na 076 577 9779.

Novinárka Alida de Beer | sobota, 07. decembra 2019, 07:58

Ďalej
Späť
ZAPOJTE SA

O KAMPANI

ZOZNÁMTE SA S HRDINAMI

KAMPAŇ V AKCII

KOMUNITA

NA SOCIÁLNEJ SIETI
POLOŽKA KÚPENÁ!
NEDOSTATOK MINCÍ!
NEDOSTATOK DIAMANTOV!
Powered by Translations.com GlobalLink OneLink Software