Späť
Skromné začiatky

Vyzbrojený vášňou, odhodlaním a jedinečnou víziou začal tím pozostávajúci zo zdravotníkov a pedagógov z Fakulty edukačnej a sociálnej politiky Macedónskej univerzity v Grécku spolupracovať s iniciatívou Angels. Tím potrebuje názov a keďže poslaním tohto tímu bolo rozvíjať školské vzdelávacie prvky kampane hrdinov FAST, dal si meno Super Grand League (SGL).

Doteraz iniciatíva Angels veľmi úspešne pomáhala komunite zdravotníkov zlepšiť starostlivosť o pacientov s mozgovou príhodou. Robia to tak, že pomáhajú pri vzniku nových nemocníc pripravených na pohotovú liečbu mozgovej príhody v regiónoch, kde je to potrebné. Takisto pomáhajú existujúcim nemocniciam pripraveným na pohotovú liečbu mozgovej príhody zlepšiť kvalitu ich starostlivosti a úzko spolupracujú so záchrannými službami na zlepšení diagnostiky mozgovej príhody a na tom, aby sa pacienti s mozgovou príhodou dostávali iba do nemocníc pripravených na pohotovú liečbu mozgovej príhody. Konečným štádiom pre nich bolo spustenie systematického procesu vzdelávania obyvateľstva, aby ľudia vedeli identifikovať najbežnejšie príznaky mozgovej príhody a pri ich objavení zavolať záchranku. Keďže pacienti s mozgovou príhodou sú zvyčajne starší (priemerný vek 70 rokov), tím určil svoju víziu „Zachrániť svet – jedného starkého za druhým“.

Na realizáciu tejto vízie sme potrebovali, aby sa deti bavili, boli aktívne a učili sa. Potrebovali sme však aj to, aby sa deti podujali na misiu naučiť svojich rodičov a starých rodičov to, čo sa naučili ony.

S vyvinutým 5-týždňovým programom bol SGL tím pripravený na svoju prvú skúšku – predstavenie kampane deťom!

V decembri 2018 pozval SGL tím niektoré rodiny na sériu simulácií s cieľom otestovať reakcie detí a doladiť vzdelávacie prvky 5-týždňového programu. Nižšie je séria fotografií, ktorá ukazuje, ako sa úplne prví hrdinovia FAST učili pri simuláciách. Tím SGL sa veľa naučil, deti mali veľa zábavy a čo je najdôležitejšie, s veľkým nadšením povedali rodičom, čo všetko sa naučili. Misia splnená!

Prvá škola, ktorá realizovala program v Solúne, stredná škola Anatolia v Solúne, bola vynikajúcou skúsenosťou, pretože hrdinovia FAST dostali oficiálne povolenie ísť a Zachrániť svet – jedného starkého za druhým. Aj na ich interného detského psychológa urobilo dojem, ako dobre bol zostavený obsah a ako pozitívne naň deti reagovali.

Odvtedy 383 detí a ich rodiny v troch mestách, Solúne, Alexandrupoli a Aténach, učili malé deti, aby sa podujali na misiu vzdelávať svojich rodičov a starých rodičov ako Hrdinovia FAST.

Projekt Hrdinovia FAST nikdy nezabudne na prvé momenty, keď tento úžasný projekt urobil svoje prvé kroky vo Veľkej misii!

Interný pilotný projekt, Fak. edukačnej a sociálnej politiky, Macedónska univ., Grécko, december 2018 a január 2019, (zľava doprava) Kalliopi Tsakpounidou (projektová manažérka Hrdinov FAST v Grécku), Vasilia Kountoura, Maria Goudira

 

Interný pilotný projekt, Fak. edukačnej a sociálnej politiky, Macedónska univ., Grécko, (zľava doprava) Christianna Georgousopoulou, Alexandra Samarentsi, Magdalini Boutioni z tímu Supergrand League

 

(zľava doprava) Paraskeuas Kilintzis, Socratis Psomiadis, Panagiotis Kountouras z tímu Supergrand League

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

(zľava doprava) Vasilia Kountoura, Freideriki Tselekidou, Maria Goudira z tímu Supergrand League

 

Materská škola Anatolia College, január – február 2019

 

(zľava doprava) Eva Frances Coules (ambasádorka FAST 112), Haris Kamariotis (psychológ), Hariklia Proios, Elena Kota (riaditeľka Materskej školy Anatolia College), Jan van der Merwe (projektový riaditeľ FAST 112), Maria Baskini (manažérka pre komunikáciu), Freideriki Tselekidou (členka tímu Super Grand League)

 

(zľava doprava) Maria Akritidou (psychologička), Hariklia Proios, Eva Frances Coules (ambasádorka FAST 112), Elena Kota (riaditeľka Materskej školy Anatolia College), Kalliopi Tsakpounidou (projektová manažérka Hrdinov FAST v Grécku)

Ďalej
Späť
ZAPOJTE SA

O KAMPANI

ZOZNÁMTE SA S HRDINAMI

KAMPAŇ V AKCII

KOMUNITA

NA SOCIÁLNEJ SIETI
POLOŽKA KÚPENÁ!
NEDOSTATOK MINCÍ!
NEDOSTATOK DIAMANTOV!
Powered by Translations.com GlobalLink OneLink Software