Späť
Kampaň Hrdinovia FAST dosiahla zápis do Guinnessovej knihy rekordov™

Ocenená zdravotná vzdelávacia kampaň Hrdinovia FAST získala zápis do GUINNESSOVEJ KNIHY REKORDOV™ po vytvorení najväčšieho online fotoalbumu ľudí s kostýmovou maskou superhrdinov.

Rozhodca Glenn Pollard odovzdal certifikát o zápise do GUINNESSOVEJ KNIHY REKORDOV™ vedúcemu kampane Hrdinovia FAST Janovi Van Der Merwemu a Anite Wiseman zo Svetovej organizácie pre cievne mozgové príhody.

Pri pokuse o zápis do knihy rekordov, ktorý sa uskutočnil pri príležitosti spustenia kampane, museli účastníci prostredníctvom online fotokabínky kampane nahrať fotografiu s maskou superhrdinu. Celkovo bolo odoslaných 20 350 unikátnych fotografií detí, rodičov a starých rodičov zo všetkých kútov sveta, ktorí zdieľali selfie superhrdinu. Pokusu sa zúčastnili ľudia z 20 krajín a pomohli tak vytvoriť skvelú zbierku fotografií.

Ocenená kampaň Hrdinovia FAST je určená deťom vo veku 5 a 9 rokov a vďaka téme superhrdinov pomáha zvýšiť schopnosť detí rozpoznať prejavy mozgovej príhody a potrebu ihneď privolať sanitku pri podozrení na mozgovú príhodu. Kampaň využíva úžasný entuziazmus detí učiť sa a zdieľať vedomosti a podporuje ich v šírení znalosti ďalším členom rodiny, najmä starým rodičom. Prostredníctvom náhodného učenia sa zvyšuje povedomie rodín a komunít, ktoré sú tak lepšie pripravené v prípade výskytu mozgovej príhody.

Jan Van Der Merwe z kampane Hrdinovia FAST prijíma oficiálny certifikát z GUINNESSOVEJ KNIHY REKORDOV™ za vytvorenie najväčšieho online fotoalbumu ľudí s kostýmovou maskou superhrdinu.

Jan Van Der Merwe z iniciatívy Angels, ktorý vedie kampaň Hrdinovia FAST hovorí: „Dosiahnutie pôsobivého zápisu do GUINNESSOVEJ KNIHY REKORDOV™ je vynikajúcim spôsobom ako ukázať obrovské zapojenie a podporu, ktorú kampaň Hrdinovia FAST dostáva z celého sveta. Sme poctení, že doteraz sa prostredníctvom škôl zapojilo 150 000 detí, ktoré pomohli predať potenciálne život ohrozujúce znalosti ďalším členom rodiny.“

Sheila Martins, profesorka neurológie a novozvolená prezidentka Svetovej organizácie pre cievne mozgové príhody, ktorá podporuje kampaň Hrdinovia FAST, uviedla: „Každého štvrtého človeka postihne počas života mozgová príhoda. Je to teda markantná záležitosť, ktorá sa dotýka mnohých. Celosvetovo je mozgová príhoda druhou najčastejšou príčinou úmrtia a treťou najčastejšou príčinou zdravotného postihnutia. Mozgová príhoda je však liečiteľná. Ľudia, ktorých postihne mozgová príhoda potrebujú čo najrýchlejšie vysokokvalitnú akútnu starostlivosť, preto je zvýšenie povedomia o kľúčových príznakoch životne dôležité. Deti dokážu priniesť reálnu zmenu podnietením záujmu v kruhu širšej rodiny. Univerzálnym cieľom je zabezpečiť, aby starí rodičia dokázali vďaka efektívnej a rýchlej liečbe prežiť cievnu mozgovú príhodu bez následkov na životoch.“

Po úspešnom získaní zápisu v GUINNESSOVEJ KNIHE REKORDOV™, bude kampaň Hrdinovia FAST pokračovať v nábore nových učiteľov a škôl a pokračovať v misii vzdelávania miliónov detí na celom svete o mozgovej príhode.

Ďalej
Späť
ZAPOJTE SA

O KAMPANI

ZOZNÁMTE SA S HRDINAMI

KAMPAŇ V AKCII

KOMUNITA

NA SOCIÁLNEJ SIETI
POLOŽKA KÚPENÁ!
NEDOSTATOK MINCÍ!
NEDOSTATOK DIAMANTOV!
Powered by Translations.com GlobalLink OneLink Software